Kielce v.0.8

Sztuki plastyczne
Wewnętrzne światy Ryszarda Rosińskiego

 drukuj stron�
Sztuki plastyczne Kielce Sztuki plastyczne
Wys�ano dnia 25-06-2014 o godz. 12:22:17 przez bozena 5134

Wystawa prac malarskich Ryszarda Rosińskiego pt. „ Wewnętrzne światy", organizowana jest przez Galerię "Petite" i wchodzi w skład cyklu Kieleckich Wystaw Autorskich i Zbiorowych "Uskrzydleni".Ryszard Rosiński - urodzony w Skarżysku w 1956. Indywidualista, porzucił sztywne kanony uczelni i rozpoczął działalność jako artysta całkowicie niezależny. Być może dzięki temu jego nieskażone malarstwo wyróżnia się oryginalnością i świeżością.
Perfekcyjny warsztat nie przesłania głębokich, przemyślanych treści, tworząc specyficzny nastrój niepokojącej melancholii, ubranej w statyczną formę.Mieszka i tworzy w Skarżysku-Kamiennej. Jego twórczość nawiązuje – właśnie poprzez symbole i elementy kosmicznej wręcz fantastyki – do podstawowych problemów jednostki ludzkiej i współczesnej cywilizacji z jej liczny mi zagrożeniami.

Słowo wstępu wygłoszą Państwo Adam i Ewa Bronikowscy, a wernisaż poprowadzi znany kulturoznawca Andrzej Kozieja.
W trakcie wernisażu odbędzie się również koncert legendarnego, zespołu jazzowego OLD METROPOLITAN BAND.
Wystawa ma również wydźwięk charytatywny ponieważ razem z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach zaprezentujemy prace studentów, a całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Świętokrzyskiego Centrum Psychiatrii Oddział Psychiatryczny dla Dzieci w Kielcach .

Zapraszamy na wernisaż 27 czerwca o godz. 18.00. Na imprezę obowiązują zaproszenia, które można odebrać w Galerii Petite - Grand Hotel Kielce, ul. Sienkiewicza 78.


Komentarze

Error connecting to mysql